O tebe

Autor: Eva Jochmannová | 15.6.2013 o 8:30 | Karma článku: 9,38 | Prečítané:  542x

Len včera sme si ťa v netradičnej marcovej snehovej kalamite priniesli domov. Neostal si nič dlžný svojmu menu a prišiel si na bielom koni, hoci bol už začiatok jari. Vonku sa čerti ženili a niet divu, veď slnko bolo u nás doma. Od vtedy každú sobotu krátko popoludní pozriem na hodiny a pripočítam jeden týždeň. Dnes ich je už štrnásť.

Vždy usmiaty debatníček, vedieš so mnou dlhé rozhovory o dôležitých veciach. O Pokazenej Ovečke, Nudnej Hrkálke a Žirafe, ktorá sa roztrhla. Fanúšik vymyslených pesničiek a tanca pred zrkadlom.  Pozorovateľ pestrých farieb a hry svetla a tieňov na stene pri tvojej postieľke. Odborník na lustre. Dobručký spinkáčik, dopraješ oddych aj mne. Statočný bojovník s ťažkými cvikmi. Nepriateľ Hojdacieho Kresielka a najlepší kamarát Mušky Svetlušky. Milovník rýchlej jazdy (nielen) v kočíku. Večerný rekreant v teplom kúpeli.

Ráno, hneď ako sa zobudíš, musíš so mnou predebatovať plány na deň, ktorý nás čaká. A zahŕňaš ma pri tom toľkými úsmevmi, že mi vôbec nevadí, že je len päť hodín. Cez deň sa márne snažíš dodržať svoj režim. Už ma poznáš a vieš, že ti ho opäť naruším. Keď ti chýbam, tak na mňa voláš. A v prestávkach počúvaš, či už prichádzam. Vieš, že mi to vždy trvá len chvíľu. Požičiavaš mi hračky. Dokonca aj Spievajúceho Psíka. Lebo vieš, že ti vždy prídem na pomoc a nenechám ťa plakať. A keď už máš dosť mojich čudných pesničiek a básničiek, ktoré sa nerýmujú, rád si oddýchneš aj sám. Na pomoc si vezmeš svoju pästičku a pri jej sústredenom žužlaní ti vôbec nevadí, že z nej trčia chlpy, ktoré si predtým vytrhol Sivej Veveričke. Keď cez deň zaspinkávaš, teším sa, že si na chvíľu oddýchnem. Ale netrvá dlho a už čakám pri tvojej postieľke, kedy sa zobudíš, lebo mi je smutno. Tváriš sa, že nevieš o tom, ako ti v spánku bozkávam líčko, na ktorom máš ešte zvyšky mliečka. A hladím tvoje spotené vlásky. Počúvam, ako dýchaš. Po večernom kúpaní, pri ktorom sa tváriš ako dôchodca v kúpeľoch, trváš na tom, že sa uvelebíš na mojej posteli. Tam, vo svetle soľnej lampičky, s doširoka otvorenými očkami a zatajeným dychom počúvaš príbehy, ktoré ti šepkám. Smeješ sa mi, keď počas spievania uspávanky zaspím ako prvá. V noci, keď ťa prebudí hlad, nikdy mi nezabudneš venovať široký úsmev. Taký, aby ho aj cez Veľkú Tmu bolo vidieť. Aby som sa nebála. A potom už opäť tíško spinkáš a zbieraš silu na nový deň. Veď o piatej ráno si ho musíme naplánovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Plavčan vo štvrtok skončí, Danko si dal čas na premýšľanie

Predseda SNS hovorí o potrebe obnoviť dôveru v koalícii.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?