O tebe

Autor: Eva Jochmannová | 15.6.2013 o 8:30 | Karma článku: 9,38 | Prečítané:  526x

Len včera sme si ťa v netradičnej marcovej snehovej kalamite priniesli domov. Neostal si nič dlžný svojmu menu a prišiel si na bielom koni, hoci bol už začiatok jari. Vonku sa čerti ženili a niet divu, veď slnko bolo u nás doma. Od vtedy každú sobotu krátko popoludní pozriem na hodiny a pripočítam jeden týždeň. Dnes ich je už štrnásť.

Vždy usmiaty debatníček, vedieš so mnou dlhé rozhovory o dôležitých veciach. O Pokazenej Ovečke, Nudnej Hrkálke a Žirafe, ktorá sa roztrhla. Fanúšik vymyslených pesničiek a tanca pred zrkadlom.  Pozorovateľ pestrých farieb a hry svetla a tieňov na stene pri tvojej postieľke. Odborník na lustre. Dobručký spinkáčik, dopraješ oddych aj mne. Statočný bojovník s ťažkými cvikmi. Nepriateľ Hojdacieho Kresielka a najlepší kamarát Mušky Svetlušky. Milovník rýchlej jazdy (nielen) v kočíku. Večerný rekreant v teplom kúpeli.

Ráno, hneď ako sa zobudíš, musíš so mnou predebatovať plány na deň, ktorý nás čaká. A zahŕňaš ma pri tom toľkými úsmevmi, že mi vôbec nevadí, že je len päť hodín. Cez deň sa márne snažíš dodržať svoj režim. Už ma poznáš a vieš, že ti ho opäť naruším. Keď ti chýbam, tak na mňa voláš. A v prestávkach počúvaš, či už prichádzam. Vieš, že mi to vždy trvá len chvíľu. Požičiavaš mi hračky. Dokonca aj Spievajúceho Psíka. Lebo vieš, že ti vždy prídem na pomoc a nenechám ťa plakať. A keď už máš dosť mojich čudných pesničiek a básničiek, ktoré sa nerýmujú, rád si oddýchneš aj sám. Na pomoc si vezmeš svoju pästičku a pri jej sústredenom žužlaní ti vôbec nevadí, že z nej trčia chlpy, ktoré si predtým vytrhol Sivej Veveričke. Keď cez deň zaspinkávaš, teším sa, že si na chvíľu oddýchnem. Ale netrvá dlho a už čakám pri tvojej postieľke, kedy sa zobudíš, lebo mi je smutno. Tváriš sa, že nevieš o tom, ako ti v spánku bozkávam líčko, na ktorom máš ešte zvyšky mliečka. A hladím tvoje spotené vlásky. Počúvam, ako dýchaš. Po večernom kúpaní, pri ktorom sa tváriš ako dôchodca v kúpeľoch, trváš na tom, že sa uvelebíš na mojej posteli. Tam, vo svetle soľnej lampičky, s doširoka otvorenými očkami a zatajeným dychom počúvaš príbehy, ktoré ti šepkám. Smeješ sa mi, keď počas spievania uspávanky zaspím ako prvá. V noci, keď ťa prebudí hlad, nikdy mi nezabudneš venovať široký úsmev. Taký, aby ho aj cez Veľkú Tmu bolo vidieť. Aby som sa nebála. A potom už opäť tíško spinkáš a zbieraš silu na nový deň. Veď o piatej ráno si ho musíme naplánovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?